More Website Templates @ TemplateMonster.com - January28, 2013!

Chladenie parou

Chladenie terás, ochladzovanie záhrad, vonkajšia klimatizácia, hmlová brána… jednoducho a lacno!

V stredomorských oblastiach už dávno používajú na chladenie terás vonkajšiu “klimatizáciu”. V skutočnosti ide o záves z vodnej hmly. Vodu rozpráši na malilinké kvapôčky, ktoré sa okamžite vyparia. Pri vyparovaní dochádza k odoberaniu tepla, čím klesne teplota prostredia o 8 – 10 stupňov.
Vyparovanie drobných kvapôčok je veľmi rýchly proces, preto ľudia a predmety nebudú mokré.
Domáce zariadenia (HOBBY) využívajú tlak vo vodovodnom potrubí (bez dodania elektrickej energie). V prípade profesionálnych vonkajších klimatizácií je vysoký tlak vytvorený čerpadlom, čím sa dosiahnu veľmi malé kvapôčky a minimalizuje sa kondenzácia. Kvapôčky sú uvoľňované z lineárne umiestnených trysiek a závesom z vodnej hmly uzatvoria okraj terasy.Profesionálne vonkajšie chladiace zariadenia rozprašujú osviežujúcu vodnú paru do prostredia terasy prostredníctvom ventilátora.

Orbit Basic: najjednoduchšie lineárne chladenie domácej terasy.

klimatizacia_html_m18cd0d3d

.
.

Inštalácia je jednoduchá a rýchla. Súprava obsahuje všetko, čo je k montáži potrebné.

Zariadenie je navrhnuté na fixnú montáž na terasy, detské ihriská, vchody do obchodov, pavilóny obsahuje 5 medených trysiek s oceľovými vložkami

 

 

 • Po 3 m dlhej zavádzacej hadici nasleduje trojmetrová zvlhčujúca časť so vzájomnými vzdialenosťami trysiek 60 cm. Trojmetrovú aktívnu časť (s 3 m dlhými nadstavcami) je možné predĺžiť až na 15 m.
 • Zariadenie pripevňujeme skryté pod líniu strechy, ale je možné ho umiestniť aj na balkónové zábradlie. Sem napojíme zavlažovaciu hadicu.
 • Účinná vzdialenosť je 2-3 m, odporúčame ho na klimatizáciu 6-30 m2 plochy s intenzívnym slnečným osvetlením.
 • Pomocou štandardných prípojok je možnosť ľahkého, hoci neskoršieho dodatočného rozšírenia v intervale daných rozmerov.
 • Okrem trojmetrových rozširujúcich sekcií je možné v prípade zvláštnych nárokov na chladenie vbudovať doplnkové trysky.
 • Zariadenie pracuje na princípe skupenského tepla vyparovania, nemá pohyblivé časti. Okrem ročnej údržby si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a nepotrebuje dodávku elektrickej energie.
 • Výhodou oproti elektrickému split-prístroju sú menšie náklady na prevádzku, prístroj sa neinfikuje, zvyšuje vlhkosť vzduchu a viaže prach a peľ. Vďaka zabudovanému drain-ventilu pracuje bez kvapkania.

Charakteristiky a výhody:

 • Znižuje teplotu priestorov o 8 – 10 C°
 • Fixné zabudované PVC puzdro odolné voči korózii a UV žiareniu
 • Štandardnými prípojkami možné predĺženie do 15 m
 • Medené trysky s oceľovými vložkami
 • Je možná montáž dodatočných trysiek a predĺžení
 • Integrovaný oceľový filter zabraňuje upchatiu
 • Lacná prevádzka: max. 2 litre vody na 1 trysku za hodinu
 • Okrem ročnej údržby si nevyžaduje žiadnu starostlivosť
 • Pracovný tlak: 2.5 – 6 bar
 • Nulová spotreba elektrickej energie, Jednoduchá domáca montáž
 • Pre dosiahnutie maximálneho ochladzovacieho efektu je výhodné priestory obkolesiť tryskami ako závesom. Na to slúži rozšírená súprava, ktorá doplňuje základnú súpravu.

Obsah balíka Orbit Basic:

– 3 metre dlhá prípojná hadica
– 3 metre dlhá rozprašovacia časť po 60cm
– držiak na trysky
– 5 ks medených trysiek s oceľovou vložkou
– 1 ks DRAIN ventil
– upevňovacia sadaObsah balíka Orbit Rozširujúci:

– 3 metre dlhá rozprašovacia časť po 60cm držiak na trysky
– 5 ks medených trysiek s oceľovou vložkou
– upevňovacia sada


 • Chladenie terás, na slnečník, terasu, hmlovú bránu
 • Jednoduchá montáž, nevyžaduje žiadne nástroje
 • Dá sa prištipcovať alebo upeviť zväzovačom, priklincovačom.
 • Pripája sa na systém záhradného zavlažovania.

Obsah balíka Orbit portable:

– 3 metre dlhá prípojná hadica s priemerom 6 mm
– 3 metre dlhá rozprašovacia časť so zabudovanými 6 držiakmi na trysky
– 6 ks medených trysiek s oceľovou vložkou
– 6 ks upevňovacích štipcov
– Gumové tesnenie

Aký je rozdiel medzi produktami BASIC a PORTABLE?

Priemer hadice pri produkte BASIC je 10 mm, pri PORTABLE je to 6 mm. Z toho vyplýva, že z prvkov PORTABLE  je možné za sebou zapojiť nanajvýš 2 ks.

PORTABLE  NEOBSAHUJE filter a DRAIN-ventil.
ORBIT FLEX KOBRA osobná klimatizácia

Užitočná pri opaľovaní …

Flex Cobra je osobná vonkajšia klimatizácia v atraktívnom prevedení z PVC. Tvoria ju 3 špeciálne trysky s oceľovou vložkou.
Je vynikajúca pri slnení, na osvieženie 3-5 m2 priestoru s intenzívnym slnečným žiarením okolo záhradného stola, pracoviska, balkónu, lehátka na opaľovanie, prípadne na zvlhčenie vzduchu pre vlhkomilné rastliny.
Zariadenie je možné uviezť do prevádzky za niekoľko minút. Je to rýchle a lacné riešenie hoci aj na terasy panelových domov.

Upozornenie: Domáce klimatizácie terás (hobby) môžu spôsobiť miernu vlhkosť, kondenzáciu pary do vzdialenosti 1 – 2 metre od trysiek. Tento efekt sa pri teplote 28 – 32 stupňov prejaví len málo, pri teplote 20 -25 stupňov výraznejšie.  V horúčavách však týmto dodáva výnimočne príjemný, osviežujúci pocit.

ORBIT SIDEWINDER osobné chladenie

Orbit Sidewinder je osobná vonkajšia klimatizácia v atraktívnom prevedení z PVC. Tvori ju 1 špeciálna tryska s oceľovou vložkou.


Je vynikajúca pri slnení, na osvieženie 1 m2 priestoru s intenzívnym slnečným žiarením okolo záhradného stola, pracoviska, balkónu, lehátka na opaľovanie, prípadne na zvlhčenie vzduchu pre vlhkomilné rastliny.


Zariadenie je možné uviezť do prevádzky za niekoľko minút. Je to rýchle a lacné riešenie hoci aj na terasy panelových domov.