More Website Templates @ TemplateMonster.com - January28, 2013!

Markízy

Výzvy v oblasti vývoja a napredovania sú zárukou, že naši zákazníci dostanú kvalitný výrobok s ďalšími výhodami pridanej hodnoty. Výsledkom tejto snahy je, že z hľadiska pomeru ceny a hodnoty zabezpečujeme najlepší výrobok. Keďže je pre nás kvalita prvoradá, vynakladáme veľké množstvo úsilia na testovanie a kontrolu kvality. Vysoká úroveň výrobkov je podporená aj zodpovedajúcou zárukou.

Na želanie dodávame doplnky, ktoré majú okrem nesporného ekonomického prínosu či už doma, alebo v práci aj estetickú hodnotu.Prečo si vybrať Umbroll® výrobok? Pretože sme resvedčení, že široký a kompletný sortiment v spojení s ponukou služieb podporovanou školenými a skúsenými technikmi a 5 ročnou zárukou je zábezpekou kvalitného servisu a dlhodobej spokojnosti.Počas výrobného procesu venujeme sústavnú pozornosť, ako kvalite surovín tak aj kvalite hotových výrobkov.

Naše výrobky sa zhotovujú s klasifikáciou TUV a s označením CE

Markízy s výsuvnými ramenami

Markízy sú osožným a dekoratívnym doplnkom terás rodinných domov, loggií a balkónov bytových domov, alebo reštauračných či hotelových komplexov a ich záhradných posedení. Vďaka možnosti výberu zo širokého sortimentu typov sa prispôsobujú nárokom zákazníka a aj požiadavkám na zabudovanie.

Markízu môžete ovládať ručne – kľukou, motoricky, alebo aj oboma možnosťami.

K motorizácii si ako doplnok môžete doobjednať meteo stanicu, ktorá riadi systém v závislosti od počasia.

Exkluzívne konštrukčné riešenia pri vybraných typoch:

 • ƒ čelný profil s odkvapovým žľabom
 • ƒ profily zdobené dekoratívnym pásom
 • ƒ ihličkové ložiská v kĺboch

Textílie:

Výber látky na vašej markíze je z hľadiska estetiky najdôležitejšia Pomocou vzorkovníka sa rozhodujete aký vzor, alebo odtieň bude mať vaša látka.

Konečný výber vzoru odporúčame zvoliť / uskutočniť / po osobnom naživo prelistovanom katalógu.

Farba konštrukcie:

Konštrukcie na markízy sú v základnom vyhotovení farebne upravené podľa jednotlivých typov označených v popise, alebo za príplatok podľa vášho ľubovoľného výberu z farebnej škály raL.

A1

Možnosť doobjednania extra doplnkov:

 • ƒ veterný senzor
 • ƒ svetelný senzor
 • ƒ dažďový senzor
 • ƒ dekoratívne osvetlenie
 • ƒ vyhrievanie terasy infražiaričom
 • ƒ ochladzovanie priestoru pod markízou
 • ƒ digitálna potlač plachty
 • ƒ ručné maľovanie

basic_napellenzo

 • Kvalita materiálov

Pri výrobe našich výrobkov sa používajú iba najkvalitnejšie suroviny. Popri estetike majú tieto materiály veľmi dôležité technické vlastnosti.

 • Vode odolnosť

Použité látky udržia najmenej 325 milimetrov vodného stĺpca bez presakovania. To znamená, že látka až do výšky 32 cm nahromadenej vody, odoláva presakovaniu.

 • Odpudzovanie prachu

Tkanina je impregnovaná, vďaka čomu na nej usadený prach dažďová voda ľahko zmyje.

 • Ochrana

Textílie disponujú proti plesňovou ochranou.

 • UV-filter

Počas užívania budete cítiť, že medzi tieňom a tieňom je rozdiel. Látky našich markíz zodpovedajú najprísnejším kritériám dnešnej doby ohľadom UV ochrany. Textílie vďaka impregnačným materiálom a technologickým postupom sú odolné voči väčšine znečistení. Vynímajú sa prípady chemického znečistenia. Všetky tieto vlastnosti Vám zabezpečujú popri dodržaní účelového použitia a návodu 5 ročnú záruku.

A2

 • Konštrukcia

Konštrukciu markizy tvoria liatinové a extrudované komponenty v zložení alMgSi povrchovo upravené práškovaním. Postavená je na pozinkovanom oceľovom nosnom profile. Suroviny použité k stavbe markízy sú dimenzované na dostatočnú pevnosť ,odolnosť a zvýšenú životnosť markízy.

 • Kotvenie

Markízy môžeme kotviť na krokvy, stropy, zvislé a šikmé steny alebo na voľne stojace konštrukcie. Pri kotvení je najdôležitejší správny výber kotviaceho materiálu, ktorý zohľadňuje zloženie a štruktúru muriva. V prípade stavby kovových konštrukcií je dôležité správne osadenie a primerané dimenzovanie základovej pätky. Ak sa vyskytnú otázniky ohľadom kotvenia vyžiadajte si pomoc našich partnerov.

 • Vplyv počasia

Rozmerovo menšie markízy sú testované a odolávajú do rýchlosti vetra 40 – 50 km za hodinu. Pri väčších markízach sa tento údaj mení na 35 – 40 km/ hod. Okrem rozmerov má vplyv na stabilitu markízy aj jej umiestnenie / montážna výška, otvorený priestor, uzatvorený priestor, závetrie/ a vietor /smer vetra, nárazový vietor ,vzdušné víry, prievan medzi budovami /.

Ak sa rozhodnete vlastniť markízu, myslite súčasne aj na jej zabezpečenie. Ako jedna z možností je elektronická ochrana veterným senzorom, alebo tá druhá, ktorá je najistejšia: ak sa Vám už kvôli počasiu nepríjemne sedí pod markízou, jednoducho ju zrolujte. Pri správnom nastavení látka musí byť sústavne napnutá a v smere výsuvu má mať sklon minimálne 13˚. Je to potrebné kvôli odtekaniu vody. Podobne je dôležité, aby sme zabránili zasneženiu vysunutej markízy. Okrem toho, že látka nesmie zamrznúť, hrozí aj preťaženie ramien pod váhou snehu. ako vidíme z uvedených údajov a aj zo skutočného života je množstvo činiteľov, ktoré ovplyvňujú stabilitu a tým aj životnosť markízy a nie je možné stanoviť pre odolnosť pevné hranice. Preto odporúčame konať vždy starostlivo a zodpovedne.

 

 • Inštalácia elektroniky

Konkrétne riešenia sa navrhujú vždy po obhliadke miesta montáže.Je však niekoľko takých pecifikácií, ktoré sú všeobecne pravdivé. Najjednoduchším riešením je inštalácia rádiových systémov riadenia. Spotrebič, v našom prípade motor sa pripojí do elektrickej siete a ostatné je len otázkou programovania. V prípade použitia klasických vypínačov si systém vyžaduje prípravné práce, ktoré odporúčame zveriť do rúk odborníka.

 • Umiestnenie senzorov

Dôležité je, aby aj senzor vnímal tie isté impulzy počasia, ktorým je vystavená markíza. Nesmie byť osadený ďaleko od markízy a súčasne musí byť vystavený vetru, svetlu a dažďu Všetky variácie elektronických montáží je potrebné vykonať podľa hore uvedeného. Motory a ovládacie systémy musia byť zapojené vodotesne podľa platných predpisov a súčasne zodpovedajúc požiadavkám konkrétneho výrobcu. Interiérový vypínač je zakázané montovať do exteriéru. Zapájať elektronické systémy môže len odborne spôsobilý pracovník. Ak spozorujete odlišnosť vo fungovaní, alebo v správaní markízy, obráťte sa prosím na realizátora montáže. V záujme zachovania bezpečnosti nezasahujte do elektroniky, alebo mechaniky zariadenia svojvoľne. V krízových situáciách radšej vyhľadajte odbornú pomoc, aby ste zachovali správny postup pri riešení problému.

A3

 • Automatika a ovládanie

K markíze si môžete doobjednať automatické kontrolné systémy, ktoré budú slúžiť k vášmu maximálnemu komfortu. Veterný a svetelný senzorsnímajúci aktuálny stav počasia zabezpečuje ako optimálny chod tieniaceho zariadenia tak aj jeho ochranu. Veterný senzorposkytuje markíze aktívnu proti veternú ochranu aj vtedy ak vy nie ste doma.Svetelný senzorv závislosti od množstva prijatého svetla a prednastavených hodnôt riadi chod markízy. ak snímač zaregistruje priame slnko vyšle impulz na vysunutie markízy a takto chráni priestor pred prehriatím. ak je však pod mrakom systém zroluje markízu, aby zabezpečil Vášmu domovu dostatok prirodzeného svetla.Pomocou diaľkového ovládaniabez toho aby ste sa museli postaviť zo svojho kresla jediným pohybom nastavíte markízu do požadovanej polohy.

K tieniacemu zariadeniu si ako doplnok môžete doobjednať ochladzovací a vykurovací systémvďaka ktorému môžete počas chladnejšieho, alebo dusnejšieho počasia rovnako príjemne tráviť čas na terase.

Naše práce: